Płaszcze zimowe dla mężczyzn

Wraz z nadejściem pierwszych chłodniejszych dni, pojawia się pytanie: jakie okrycie wierzchnie będzie najlepsze na zbliżające się mrozy? Ciepła kurtka sportowa, puchówka, a może płaszcz? Mówi się, że do zakupu pierwszego porządnego płaszcza mężczyzna musi dojrzeć. Dobrze dobrany bez wątpienia doda szyku i elegancji. Świetnie sprawdzi się zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i wtedy, gdy wybieramy się na rodzinną uroczystość albo na randkę. Wykonany z solidnego materiału – skutecznie uchroni przed negatywnymi skutkami niskich temperatur. Wysokiej jakości płaszcz zimowy to co prawda całkiem spory wydatek, zdecydowanie jednak zakup ten uznać można za inwestycję na lata. Jeśli naprawdę pilnie potrzebujesz nabyć porządny płaszcz, a brakuje Ci środków na koncie, z pomocą przyjść może pożyczka online.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płaszcza?

Oferta męskich płaszczy zimowych jest obecnie tak szeroka, że bez wątpienia każdy elegancki pan, niezależnie od rodzaju sylwetki czy wieku, znajdzie tu coś dla siebie. Przy wyborze płaszcza, który w założeniu będzie miał służyć dłużej niż przez jeden sezon, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne, aby został dobrze dopasowany do wzrostu oraz figury mężczyzny. Odpowiednio dobrany podkreśli największe atuty męskiej urody, a jednocześnie skutecznie odwróci uwagę od niedoskonałości.

Istotny jest też kolor. Czerń to bezpieczna klasyka, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Stylową propozycją może być także beż oraz granat. Nieco odważniejsi panowie mogą zdecydować się na ciemną zieleń albo odcienie brązu. Ci najbardziej ekstrawaganccy – na modną kratę albo paski. Jeśli w bogatej ofercie płaszczy udało Ci się znaleźć model idealny, a przed jego zakupem powstrzymują Cię braki w budżecie, rozważ możliwości, jakie daje pożyczka online.

Dobry materiał to jakość na lata

Przy wyborze płaszcza warto zapamiętać jedną kluczową zasadę – porządny płaszcz zawsze wykonany będzie z wełny. Procentowy udział tego materiału w całym produkcie może być różny, ważne jednak, aby nigdy nie schodził poniżej 60 procent. A im więcej wełny, tym lepiej. Nie mówiąc już o domieszkach bardziej szlachetnych wełnianych włókien, takich jak na przykład kaszmir. Im wyższej jakości materiał, tym większa gwarancja wieloletniej trwałości płaszcza.

Płaszcze z dodatkiem kaszmiru należą co prawda do znacznie droższych opcji niż płaszcze ze zwykłej wełny, niewątpliwie jednak są warte swojej ceny. Do ich największych zalet należy uniwersalność – świetnie sprawdzą się zarówno przy bardzo niskich temperaturach, jak i w nieco cieplejsze jesienno-zimowe dni. Z pewnością nie będziesz się też w nich pocić, tak jak miałoby to miejsce w płaszczach z materiałów syntetycznych. Łatwa do uzyskania pożyczka online może skutecznie zbliżyć Cię do osiągnięcia tego luksusu.

Najpopularniejsze modele

Popularna, stylowa dyplomatka, nieco bardziej swobodny płaszcz wojskowy, a może luźna budrysówka? Klasyczny dwurzędowy płaszcz ulsterski czy pikowany płaszcz z kapturem? Modeli jest naprawdę sporo, przy wyborze kluczową rolę powinny więc grać z jednej strony indywidualne upodobania, a z drugiej – dopasowanie do dotychczasowej garderoby, a także do okoliczności, w jakich płaszcz będzie najczęściej używany. Dobrym pomysłem może też być posiadanie więcej niż jednego egzemplarza, co pozwoli na swobodę wyboru w zależności od okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here