Czy lakier niszczy włosy

Utrwalające właściwości lakieru do włosów docenia każda kobieta. Dzięki temu preparatowi piękna frezera może pozostać nienaruszona nawet przez kilka godzin. Spryskanie kosmyków lakierem jest więc dobrym rozwiązaniem przed imprezą, weselem, ślubem, balem sylwestrowy – czy jednak jest bezpieczne? To pytanie zadaje sobie wiele z nas – pora na nie odpowiedzieć.

Niszczy czy nie niszczy?

Jednym z najpowszechniejszych mitów na temat lakieru jest ten mówiący, że niszczy on włosy. Fryzjerzy przekonują jednak, że o ile nie nakłada się całej butelki specyfiku codziennie, to jest one bezpieczny dla naszych kosmyków. Zazwyczaj jednak, aby na tagomago.pl/collections/pielegnacja-wlosy-stylizacja-lakiery wybrać dobry lakier do włosów. Uczulają, aby podczas zakupu zwracać uwagę na jego skład, a później właściwie go stosować. Dzięki temu nakładanie go na włosy nie będzie stanowić żadnego zagrożenia.

włosy

Jakie lakier do włosów kupić?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że każdy lakier do włosów jest taki sam – przy bliższym zapoznaniu się z nimi przekonasz się jednak, że do każdego typu włosów dedykowany jest inny preparat. Te farbowane polubią się z lakierami utrwalającymi i nabłyszczającymi. Dzięki nim farbowane kosmyki będą mieć intensywniejszy kolor, a dodatkowo będą prezentować się promiennie. Przy włosach kręconych i puszących się lepiej sięgać po lakier do włosów o elastycznej i lekkiej konsystencji – ta nie będzie obciążać pasm. Pasma cienkie i delikatne najlepiej jest pryskać lakierem suchym, elastycznym lub o średnim stopniu utrwalenia, zbyt mocny może doprowadzić do tego, że włosy szybko będą się przetłuszczać i łamać.

Dobrze jest też dobrać typ lakieru do rodzaju fryzury, którą ma utrwalić. Jeśli lubisz wysoko upięte fryzury takie jak koki czy kucyki, to sięgaj po lakiery suche i mocno utrwalające.

lakier

Jak poprawnie stosować lakier do włosów?

Lakier najlepiej jest rozpylać, susząc włosy suszarką. Wydobywający się z niej ciepły strumień powietrza niemal automatycznie będzie modelował włosy, tak aby układały się naturalnie. Musisz pamiętać, że lakier nakłada się w tym samym kierunku, w którym skierowany jest strumień powietrza, ale w odległości co najmniej 20 cm od skóry głowy. Ten trik zapobiegnie sklejaniu się kosmyków i uzyskaniu efektu hełmu na głowie.

Warto też pamiętać, aby technikę aplikacji lakieru uzależnić od efektu, jaki chce się osiągnąć.  Aby zwiększyć objętość włosów, kosmetyk należy rozpylać przy nasadzie, skórze głowy. Warto go rozpylić po tym jak włosy wysuszy się głową w dół – to rozwiązanie odbije kosmyki od skóry i pozwoli im zyskać na objętości. Chcąc uzyskać gładką fryzurę, lakier najlepiej jest nakładać dłonią, przyczesując włosy od nasady po same końce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here