PERŁY ZAWSZE W MODZIE

O perłach mówiono, że to łzy aniołów. W legendach opowiadano, że perły powstają kiedy tęcza dotyka wód oceanu. Już od ponad 6000 lat perły fascynują, zachwycają i są przedmiotem pożądania nie tylko kobiet… Perły to jedne z najbardziej wartościowych kamieni szlachetnych. Człowiek wykorzystuje je do ozdoby od bardzo dawna. Najbardziej cenione w jubilerstwie to egzemplarze kuliste o pięknym połysku. Najsłynniejsze perły miały jednak kształt nieregularny i żadko były używane do wyrobu biżuterii.

Perły powstają w sposób naturalny jako wytwory małż, rzadko ślimaków. Zbudowane są z tej samej substancji co wewnętrzna strona muszli – masa perłowa i powstają najczęściej w wyniku reakcji organizmu na ciało obce, które przedostało się do muszli.

Bardzo popularne są także perły hodowlane. Rosnący popyt na perły doprowadził do tego, że zaczęto masowo hodować perłopławy. Mimo, że perły powstały przy współudziale człowieka są produktem naturalnym, nie imitacją. Ich kolory i kształty oraz połysk nie ustępują perłom naturalnym

Perły są uznane za jedne z najbardziej eleganckich i klasycznych ozdób. Naszyjnik z pereł niczym mała czarna jest idealny na każdą okazję. Na przestrzeni lat zmienia się moda, zmieniają się dodatki, a perły nadal zachwycają swoim urokiem.

W naszej galerii znajdziesz piękne okazy pereł w niezwykłych kompozycjach….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here