STYL VINTAGE

Każda kobieta chce od czasu do czasu poczuć się glamour. Założyć choćby jeden niezwykły, niepowtarzalny drobiazg który wyróżni ja z tłumu, podkreśli jej indywidualny styl i charakter. Może to być naszyjnik z niezwykłej urody kamieniem lub torebka ozdobiona 100-letnim guzikiem.

Takie perełki można znaleźć w www.AntypodyMody.pl zarówno wśród nowych prac, jak i przedmiotów zgromadzonych w dziale vintage. Zafascynowani modą lat minionych projektanci bardzo często wykorzystują stylistykę, wzornictwo fasony które były modne wiele lat temu.

Szczególnie często w kolekcjach prezentowanych przez artystów www.AntypodyMody.pl można znaleźć nawiązania do okresu secesyjnego, w którym kobiety mieniły się od kosztowności. Powstają kolekcje inspirowane modą secesyjną, pełną przepychu i ozdób. W nawiązaniu do tej mody projektanci wykorzystują w swoich pracach drapowania, pióra i mnóstwo bogatych dodatków w postaci błyszczących kamieni i kryształów. Inspiracje tym okresem można znaleźć w kolekcjach toreb Iris oraz Not to repeat.

Kobiety które preferują styl bardziej stonowany mogą znaleźć w Antypodach Mody kolekcje proste, eleganckie i klasyczne które często nawiązują do okresu miedzywojennego. Wśród dodatków i biżuterii można znaleźć długie sznury korali które były niezwykle modne w latach 20-tych i 30 -tych, często z pereł. To wzory ponadczasowe, pojawiające się w modzie od lat, nie tracąc na swej aktualności. Wiele inspiracji do tego okresu można znaleźć w kolekcjach Edyty Pilichowskiej która łączy stylistykę minionych lat z nowoczesnymi materiałami.

Wiele inspiracji w kolekcjach projektantów Antypody Mody pochodzi z lat 50-tych, w których Audrey Hepburn i Brigitte Bardot lansowały niezwykle stroje podkreślające kobiecą sylwetkę. Kolorystyka tego okresu to pastele. Bardzo modnym zestawieniem kolorystycznym było także połączenie bieli i czerni – które często pojawia się w kolekcjach biżuterii lub dodatków Antypody Mody.

Fascynacje latami 50-tymi można znaleźć u młodej projektantki Peszkofki, która tworzy unikatowe kolekcje kolczyków i broszek z wizerunkiem Audrey Hepburn w różnych strojach i nakryciach głowy.

Duże, widoczne pierścionki to znak charakterystyczny Nico.

Stylowe dodatki do domu tworzy m.in. Agnieszka Wodnicka – jej retro-wieszaki cieszą się dużym powodzeniem. Puzderka Barbary Kasperczyk w stylu retro również mają wielu zwolenników.

W dziale Vintage pojawiają się pojedyncze wiekowe cuda – typu torebki z lat 60-tych, czy 70-tych, jak również ubrania znanych projektantów . Na codzienne są tu dostępne najczęściej markowe ubrania Secondhande. Również tutaj wszystkie prezentowane rzeczy są sprawdzane pod katem jakości.

Atutem AntypodyMody jest to, że prezentowane tu kolekcje są unikatowe, niepowtarzalne i wciąż się zmieniają. Ich styl jest odzwierciedleniem pasji i zainteresowań wielu projektantów którzy wystawiają w Antypodach swoje kolekcje. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych sklepów, zwłaszcza sieciowych nie ma ryzyka, że ktoś inny będzie miał identyczną rzecz na sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here