STYL VINTAGE

0
69
STYL VINTAGE

Każda kobieta chce od czasu do czasu poczuć się glamour. Założyć choćby jeden niezwykły, niepowtarzalny drobiazg który wyróżni ja z tłumu, podkreśli jej indywidualny styl i charakter. Może to być naszyjnik z niezwykłej urody kamieniem lub torebka ozdobiona 100-letnim guzikiem.

Takie perełki można znaleźć w www.AntypodyMody.pl zarówno wśród nowych prac, jak i przedmiotów zgromadzonych w dziale vintage. Zafascynowani modą lat minionych projektanci bardzo często wykorzystują stylistykę, wzornictwo fasony które były modne wiele lat temu.

Szczególnie często w kolekcjach prezentowanych przez artystów www.AntypodyMody.pl można znaleźć nawiązania do okresu secesyjnego, w którym kobiety mieniły się od kosztowności. Powstają kolekcje inspirowane modą secesyjną, pełną przepychu i ozdób. W nawiązaniu do tej mody projektanci wykorzystują w swoich pracach drapowania, pióra i mnóstwo bogatych dodatków w postaci błyszczących kamieni i kryształów. Inspiracje tym okresem można znaleźć w kolekcjach toreb Iris oraz Not to repeat.

Kobiety które preferują styl bardziej stonowany mogą znaleźć w Antypodach Mody kolekcje proste, eleganckie i klasyczne które często nawiązują do okresu miedzywojennego. Wśród dodatków i biżuterii można znaleźć długie sznury korali które były niezwykle modne w latach 20-tych i 30 -tych, często z pereł. To wzory ponadczasowe, pojawiające się w modzie od lat, nie tracąc na swej aktualności. Wiele inspiracji do tego okresu można znaleźć w kolekcjach Edyty Pilichowskiej która łączy stylistykę minionych lat z nowoczesnymi materiałami.

Wiele inspiracji w kolekcjach projektantów Antypody Mody pochodzi z lat 50-tych, w których Audrey Hepburn i Brigitte Bardot lansowały niezwykle stroje podkreślające kobiecą sylwetkę. Kolorystyka tego okresu to pastele. Bardzo modnym zestawieniem kolorystycznym było także połączenie bieli i czerni – które często pojawia się w kolekcjach biżuterii lub dodatków Antypody Mody.

Fascynacje latami 50-tymi można znaleźć u młodej projektantki Peszkofki, która tworzy unikatowe kolekcje kolczyków i broszek z wizerunkiem Audrey Hepburn w różnych strojach i nakryciach głowy.

Duże, widoczne pierścionki to znak charakterystyczny Nico.

Stylowe dodatki do domu tworzy m.in. Agnieszka Wodnicka – jej retro-wieszaki cieszą się dużym powodzeniem. Puzderka Barbary Kasperczyk w stylu retro również mają wielu zwolenników.

W dziale Vintage pojawiają się pojedyncze wiekowe cuda – typu torebki z lat 60-tych, czy 70-tych, jak również ubrania znanych projektantów . Na codzienne są tu dostępne najczęściej markowe ubrania Secondhande. Również tutaj wszystkie prezentowane rzeczy są sprawdzane pod katem jakości.

Atutem AntypodyMody jest to, że prezentowane tu kolekcje są unikatowe, niepowtarzalne i wciąż się zmieniają. Ich styl jest odzwierciedleniem pasji i zainteresowań wielu projektantów którzy wystawiają w Antypodach swoje kolekcje. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych sklepów, zwłaszcza sieciowych nie ma ryzyka, że ktoś inny będzie miał identyczną rzecz na sobie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWIOSNA PEŁNA INSPIRACJI
Następny artykułTURMALINY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here