Typy fajek wodnych, o których powinieneś wiedzieć

Fajka wodna jest często wykorzystywanym w czasie relaksacji akcesorium, które pozwala na inhalację ulubionego rodzaju ziół. Jest stosowana zarówno w zaciszu domu, jak też w wielu klubach w gronie przyjaciół, gdzie jej współdzielenie stanowi nie tylko element dobrej zabawy, ale przede wszystkim zacieśnia więzi. Jeśli jednak chciałbyś zdecydować się na zakup bongo do domu, warto, abyś poznał rodzaje, spośród których możesz wybierać.

Bongo klasyczne

Klasyczne bongo można uznać za najbardziej tradycyjną formę inhalacji ziół, z jaką możemy się spotkać. Fajka wodna tego rodzaju jest prosta w budowie i zazwyczaj wykonana ze szkła. Takie bongos składają się zaledwie z kilku elementów, takich jak nabijany ziołami cybuch; komora, w której kumuluje się dym i którą po zapełnieniu należy opróżnić za pomocą mocnego wdechu; ustnik, do którego przykłada się usta w celu zaczerpnięcia pary oraz sprzęgła, które powoduje powstawanie podciśnienia i umożliwia spalenie suszu.

Ostatnim elementem klasycznego akcesorium jest oczywiście zbiornik na wodę, która pełni rolę filtrującą. To ona oczyszcza powstały z suszu dym, dzięki czemu jest on mniej szkodliwy dla palącego niż w klasycznym używaniu tytoniu. Co więcej, jest też po prostu przyjemniejszy w smaku – znacznie łagodniejszy i pozbawiony substancji drażniących. Nic więc dziwnego, że nawet osoby, które na co dzień nie używają papierosów, często gustują w bongo.

Bongo z filtracją

Bongo z filtracją to kolejna propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość i czystość dymu. Tego typu fajki wodne posiadają przed ustnikiem dodatkowy filtr, który sprawia, że inhalacja odbywa się za pomocą najwyższej jakości oparów. Nie wywołują one podrażnień i nie są szkodliwe dla płuc tak, jak klasyczne papierosy. Dodatkowa filtracja zazwyczaj opiera się na systemie specjalnych sitek, wyłapujących substancje smoliste.

Fajka wodna lodowa

Alternatywą dla klasycznego, ciepłego dymu, który dostaje się do płuc, jest dym chłodny, który można wydobyć z bonga lodowego. Działanie takiej fajki wodnej jest bardzo podobne do klasycznego urządzenia. Jedyna różnica polega na tym, że dodatkowo znajdują się w nim kostki lodu, które powodują ochłodzenie dymu, zanim zostanie on wciągnięty do płuc. Schłodzony dym dla wielu osób jest znacznie przyjemniejszy w odbiorze – jeszcze delikatniejszy, mniej podrażniający, a dodatkowo orzeźwiający. Świetnie sprawdza się między innymi w czasie upalnego lata, kiedy pomaga w orzeźwieniu po całym upalnym dniu.

Fajki wodne z innych materiałów niż szkło

Na koniec warto wspomnieć o tym, iż szkło nie jest jedynym materiałem, z którego wykonywane są fajki wodne. Wiele z nich zostało zrobionych także z innych materiałów, w tym akrylu i silikonu. Dzięki temu nie są one tak delikatne jak klasyczne, szklane naczynia. Wiele osób ceni je sobie właśnie za to, że nie ulegają zbyt łatwo stłuczeniu i nie trzeba na nie uważać aż tak bardzo – same zalety, zwłaszcza jeśli bongo bierze udział w gwarnej i pełnej gości domówce…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here