W jakim przypadku karma dla psa może być dobrym wyborem

Wielu z nas zastanawia się, jaką karmę dla psa należy wybrać, aby pupil cieszył się jak najlepszym zdrowiem i wielką energią. Wśród nich można wyróżnić między innymi karmy mokre, suche oraz jedzenie domowe, które należy do najbardziej tradycyjnych sposób karmienia zwierząt. Przyjrzyjmy się krótko tym trzem dietom i popatrzmy, dlaczego warto skorzystać z suchych karm.

Dieta domowa

Pomimo iż dieta domowa jest jedną z najstarszych, jakie znamy, nie jest dla psa najzdrowsza. Wiele osób uważa, że skoro ich dziadkowie karmili psy tym, co sami dla nich ugotowali, oni też powinni kontynuować tę tradycję. Niestety często nie są świadomi, że jedzenie tego typu nie jest prawidłowo zbilansowane. Co za tym idzie, nie dostarcza psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. To z kolei wiąże się  z tym, że zwierzę może zacząć chorować.

Karmy ze sklepu

Znacznie lepszym pomysłem jest wybór karmy specjalistyczne przygotowanej karmy dla psa z oferty AquaelZoo, która uwzględnia wszystkie potrzeby zwierzęcia. Karmy gotowe dostępne w renomowanych sklepach zoologicznych opierają się o bogatą wiedzę zwierzęcych dietetyków, którzy każdy składnik dopasowują do rzeczywistych potrzeb organizmu zwierzęcia. Dlatego proporcje pomiędzy białkami, węglowodanami a tłuszczami są w nich idealnie zachowane, a dodatkiem do takiego jedzenia stają się niewielkie ilości dobranych pod kątem zdrowia roślin, witamin i minerałów.

Karmy dla psów przygotowane przez profesjonalistów możemy przy tym podzielić na suche i mokre. Każda z nich ma swoje zalety.

Karma mokra

Karma mokra jest idealna dla zwierząt niejadków, które potrzebują dodatkowej zachęty, by sięgnąć po swój posiłek. Pięknie pachnie i apetycznie wygląda, przypominając psu to, co byłoby jego najbardziej naturalnym jedzeniem w dzikim środowisku – surowe mięso. Dlatego też większość psów bardzo chętnie je zjada, niezależnie od tego, co myślą o innych rodzajach pokarmów.

Karma mokra dostarcza też dużą ilość wody do organizmu psa, co może być pomocne w zapobieganiu chorobom nerek oraz w trakcie ich leczenia. Jej niewątpliwą zaletą jest też miękka, przyjemna konsystencja, która będzie szczególnie odpowiadała psom starszym, mającym problemy z uzębieniem.

Karma sucha

Innym typem psiej karmy jest karma sucha, zazwyczaj przypominająca wyglądem granulki. Ten rodzaj pokarmy jest twardszy, dlatego częściej polecany psom młodszym, które nie mają problemu z jego gryzieniem. Jednocześnie jest to pokarm bardzo skoncentrowany i posiadający wyłącznie wyselekcjonowane składniki, dzięki czemu odznacza się wysoką wydajnością. Zazwyczaj wystarczy jedna niewielka porcja, odmierzona dołączonym “kubeczkiem”, by pies otrzymał wszystko, co jest mu potrzebne.

Sucha karma sprawdza się świetnie, jeśli chcemy mieć produkt bardzo wydajny i wytrzymały. Jej konsystencja sprawia, że jeśli zostanie schowana w szczelnym opakowaniu, może przeleżeć bardzo długo w naszym domu, nie tracąc swoich wartości. Możesz zrobić jej większe zapasy, zamawiając hurtowo, a potem tylko wydzielać psu, nie martwiąc się o termin jej przydatności czy walory zdrowotne. Idealnie sprawdzi się też w podróży, gdy będzie wygodniejsza do podawania niż pokarmy w puszkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here