Wanny asymetryczne

Wygoda podczas kąpieli jest bardzo ceniona przez każdego z nas. Nie zmienia to jednak tego, że często łazienka – a szczególnie jej rozmiar – nie pozwala na zakup tak dużej i wygodnej wanny, jak moglibyśmy sobie zażyczyć. W takim przypadku szczególnie korzystne jest wybranie wanny asymetrycznej. Ale sprawdza się też w innych sytuacjach. Zobacz, jakie są jej największe zalety.

Może trafić nawet do nieregularnej łazienki

Wanny asymetryczne produkowane są zazwyczaj jako lewe i prawe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w którym stosujemy odbicie lustrzane wszystkich elementów, możliwe jest umieszczenie wanny praktycznie w każdym pomieszczeniu. Co więcej, często jest wykorzystywana do pomieszczeń nieregularnych, na przykład trapezowych, w których ustawienie ścian względem siebie utrudnia rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia.

Wanna asymetryczna w nieregularnej łazience najlepiej wykorzystuje dostępne miejsce. Tam, gdzie jest go więcej, oferuje więcej miejsca lub dodatkową półeczkę, podczas gdy w mniejszym zakątku łazienki zmniejsza się również, co powoduje, że można tam umieścić także inne elementy w taki sposób, aby nie przeszkadzały w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. Jednocześnie takie rozstawienie niezbędnych akcesoriów optycznie nadaje łazience bardziej regularnego kształtu.

Idealna dla dwóch osób

Duża wanna asymetryczna, która ustawimy na środku pokoju kąpielowego, to idealne miejsce na romantyczny wieczór dla dwojga. Jest obszerna i wygodna, dzięki czemu wspólna kąpiel będzie prawdziwą przyjemnością. Odpowiednie wyprofilowanie pochylonej części sprawi także, że leżenie w wannie będzie zachwycająco komfortowe.

Warto także zauważyć, że duża asymetryczna wanna prezentuje się bardzo efektownie na środku pokoju kąpielowego. Natychmiast przykuwa do siebie uwagę i staje się dosłownie centrum zainteresowania. W ten sposób nadaje też niezwykłego charakteru całemu pomieszczeniu.

Wanna narożna asymetryczna, która zapewnia dodatkowe miejsce

Wśród wanien asymetrycznych wanna narożna jest jednym z najbardziej popularnych wyborów. Oferuje optymalną ilość miejsca w swoim wnętrzu, a także dodatkowe atuty, między innymi takie jak półeczka-siedzisko, które często są wyprofilowane w jednym jej boku lub narożniku. W ten sposób wanna staje się jeszcze bardziej funkcjonalna i wygodna, zarówno dla osób, które lubią w niej leżeć, jak i dla tych, którzy preferują wygodne siedzenie na podwyższeniu.

Warto także zauważyć, że opływowe, asymetryczne kształty wanien narożnych często sprawiają, że pomimo rzeczywistych dużych rozmiarów, wydają się nam mniejsze i nie przytłaczają całej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here