Pojenie bydła

Z pozoru mogłoby się wydawać, że pojenie bydła to naprawdę nic trudnego. Wystarczy w końcu podać zwierzętom wodę w pojemniku, aby się napiły. W praktyce jednak sprawa nieco się komplikuje i wymaga odrobiny wiedzy. Jak zatem poić bydło? Pokazujemy!

Dobrze napojone zwierzę jest zdrowsze

Pierwsze, o czym należy pamiętać w kwestii pojenia bydła, to fakt, że im lepiej napojone są zwierzęta, tym po prostu są zdrowsze. Woda jest niezbędna do życia wszystkich organizmów, zaczynając od drobnych roślin, poprzez wszystkie zwierzęta, a kończąc na ludziach. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że jest również kluczowa dla bydła mlecznego i mięsnego. Co więcej, zwierzęta te mają ogromne zapotrzebowanie na wodę – krowa może wypić nawet 120 litrów dziennie!

Dlatego też, aby dobrze zadbać o napojenie bydła, należy przede wszystkim skoncentrować się na zakupie odpowiednich poideł.

Poidła, które utrzymują stałą temperaturę wody w każdej porze roku

Wiedząc już, jak wiele wody potrzebują zwierzęta, na pewno nie zdziwi cię, że o każdej porze roku powinny mieć zapewniony stały dostęp do wody. Oznacza to jednocześnie, że konieczne jest zastosowanie specjalistycznych poideł, które zapobiegają przegrzewaniu się wody latem oraz zamarzaniu zimą.

Poidła dla bydła niezamarzające to tak naprawdę najlepsze poidła całoroczne, które możemy znaleźć. Są wykonane z odpornych materiałów izolujących, które gwarantują wytrzymałość całego poidła i sprawdzają się nawet w przypadku wieloletniego użytkowania. Zimą utrzymują temperaturę wody na poziomie 3-5 stopni Celsjusza, a latem 10-12 stopni Celsjusza. Dzięki temu pomagają w napojeniu zwierząt wodą o właściwej dla nich temperaturze. Co bardzo ważne, system izolacji jest tak dobrze przygotowany, że nie wymagają zewnętrznego zasilania, są więc jednocześnie bardzo ekonomiczne.

System poideł smoczkowych dla zwierząt

Wiele zwierząt wymaga specjalistycznych systemów pojenia. W tym celu stosuje się więc systemy pojenia smoczkowego, które pozwalają na podawanie wody nawet kilku zwierzętom jednocześnie. Mogą mieć różnorodne zastosowania: są montowane między innymi dla cieląt, ale także dla macior i prosiaków. Doskonale nadają się dla wielu gatunków zwierząt, co ma znaczenie w gospodarstwach nastawionych na ich jednoczesną hodowlę.

Ten system pojenia jest przy tym bardzo prosty i w 100% bezpieczny dla zwierząt, ponieważ nie ma żadnych ostrych elementów czy krawędzi. Pozwala na podawanie precyzyjnie odmierzonych porcji wody za sprawą wielodyszowego systemu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że twoi podopieczni na pewno mają się doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here