Funkcjonalny stolik kawowy

Stolik kawowy pełni różne funkcje w reprezentacyjnym salonie. Najczęściej ustawiany tuż przy sofie czy innym rodzaju wypoczynku, jest meblem pomocniczym, idealnym na postawienie na jego blacie filiżanki kawy, książki czy pilota od telewizora. Pamiętaj jednak, że stolik kawowy powinien być dobrany idealnie do salonowego wnętrza i wcale nie chodzi tu jedynie o jego aspekty estetyczne. Sprawdź, co brać pod uwagę przy wyborze małego stolika kawowego. 

Kryteria praktyczne, które warto uwzględnić 

Oczywiście, styl wykonania tego rodzaju mebla i jego design, są istotne, natomiast priorytetem zawsze powinna być funkcjonalność stolika kawowego. Przy jego wyborze musisz zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne. Stolik powinien być na tyle optymalnych wymiarów, aby po jego ustawieniu odległość pomiędzy blatem a siedziskiem sofy, kanapy czy narożnika nie była mniejsza ani większa niż 40-50 cm. Do stolika musi być zawsze łatwy dostęp, kiedy siedzimy na wypoczynku, z drugiej zaś strony jego ustawienie nie powinno przeszkadzać w komfortowym użytkowaniu mebla do siedzenia czy leżenia. 

Co więcej, istotne są oczywiście wymiary stolika kawowego. Drewniane stoliki kawowe od MebleMWM mogą być małe albo większe i zawsze należy dobierać je nie tylko wedle własnych preferencji, ale również przy uwzględnieniu wymiarów samego wypoczynku, przy którym taki mebel będzie funkcjonować. Okazuje się, że praktyczny stolik kawowy nie powinien być większy, niż połowa strefy siedziska wypoczynku. Wysokość stolika na kawę nie powinna zaś przekraczać wysokości miejsca do siedzenia sofy czy kanapy. 

Pamiętaj również, aby wybierać stolik kawowy najlepszej jakości, wykonany z trwałego, odpornego na intensywne użytkowanie materiału. Świetnie sprawdza się właśnie drewno, które jest nie tylko naturalne i ekologiczne, ale dzięki temu, że może być poddawane renowacji, posłuży przez długie lata. Zwróć uwagę, że stolik kawowy jest jednym z najintensywniej użytkowanych mebli w salonie. Nie może się rysować, ścierać, odbarwiać ani pękać. Oczywiście, zawsze warto stosować na nim specjalne podkładki, natomiast samo wykonanie stolika powinno być perfekcyjne i łatwe w utrzymaniu czystości oraz jego należytego stanu. 

Stolik kawowy a styl aranżacji salonu 

Nie da się ukryć, że wybierając stolik kawowy, będziesz dobierać go do pozostałych elementów salonowego wnętrza. Zwracaj uwagę na styl, jaki stworzyły meble w salonie czy klimat, jaki jest przez Ciebie pożądany. Wciąż największą popularnością cieszą się stoliki klasyczne, które można urozmaicać drobnymi detalami dekoracyjnymi. Z powodzeniem możesz jednak wybierać stoliki w stylu retro, skandynawskim, loftowym albo nowoczesnym. Niektóre mogą mieć tradycyjny kształt, inne będą wręcz głównym dekorem w salonie. Stoliki kawowe różnią się też kolorem, świetnie sprawdzą się te klasyczne w brązowej odsłonie, ale tak naprawdę producenci mebli oferują nam dzisiaj szeroki wybór tego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz, dzięki czemu z łatwością można nabyć stoliki białe, złote, czarne, różowe czy w innym, preferowanym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here