Oświetlenie do biura

W pracy człowiek spędza sporą część dnia. W przypadku prowadzenia własnej działalności liczba godzin spędzonych przy biurku może być jeszcze wyższa. Ponadto gabinet szefa często jest też wizytówką firmy. Podczas urządzania tego pomieszczenia warto zatem pomyśleć o oświetleniu, które podniesie komfort pracy i estetykę wnętrza. Sprawdź, jak w kilku prostych krokach wybrać idealne lampy do biura.

Postaw na wysoką jakość

Można wymienić co najmniej kilka powodów, dla których nie warto oszczędzać na oświetleniu do biura. Przede wszystkim niezbyt solidny produkt może dość szybko się zepsuć, co oznacza kolejne wydatki. Niskiej jakości lampy mogą wpłynąć też na odbiór profesjonalizmu firmy przez potencjalnych klientów i kontrahentów. Elektromag – sklep z oświetleniem, ma ponadto w zanadrzu wiele nowoczesnych modeli z innowacyjnymi funkcjami, które mogą sprawić, że przebywanie w biurze będzie znacznie przyjemniejsze. Najlepszym przykładem są plafony z opcją regulacji natężenia światła.

Dopasuj lampy do stylu biura

Harmonijna aranżacja jest ważna nie tylko w przypadku prywatnych mieszkań. Stylistyczny chaos może mieć niebagatelny wpływ na ocenę firmy przez osoby odwiedzające biuro. Nie bez powodu mówi się, że “jak cię widzą, tak cię piszą”. Ponadto lampy, które zupełnie nie pasują do pozostałych elementów wystroju wnętrza, mogą zwyczajnie rozpraszać uwagę podczas wykonywania codziennych obowiązków. Warto pamiętać, że estetyka pomieszczenia jest naprawdę istotna dla samopoczucia i jakości pracy.

Weź pod uwagę rodzaj działalności

Lampa powinna pasować do profilu prowadzonej działalności gospodarczej. Przykładowo w przypadku firmy architektonicznej słynącej z oryginalnych projektów mile widziane są modne lampy industrialne o futurystycznym designie. Producenci mebli skandynawskich powinni natomiast sięgnąć po drewniane oświetlenie w tym samym stylu. Z kolei od gabinetu szefa sieci ekskluzywnych restauracji oczekuje się wyrafinowanej elegancji w stylu glamour, czyli np. kryształowego żyrandola ze sklepu online Elektromag.

Zadbaj o prawidłowe oświetlenie

W przypadku gabinetu zaleca się postawienie na więcej niż jedno źródło światła. Oprócz oświetlenia sufitowego warto zadbać o obecność lampy biurkowej. Ważna jest też barwa emitowanego światła. Przykładowo koncentracji sprzyja chłodna tonacja. Warto jednak zadbać również o światło neutralne bądź ciepłe, co ułatwi oczom odpoczynek podczas przerwy w pracy. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza nowoczesne lampy LED z opcją zmiany barwy światła.

Pomyśl o energooszczędności

Każdy właściciel firmy doskonale wie, jak ważne jest szukanie rozwiązań pozwalających na ograniczenie wydatków. Co ciekawe, odpowiednie oświetlenie może przełożyć się na niższe rachunki. Najlepiej zdecydować się na lampy LED, które zużywają nawet kilkakrotnie mniej energii niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ponadto w przypadku opcji regulacji natężenia światła można nieco zmniejszyć jego jasność, co powoduje niższy pobór prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here