ile kosztuje zrobienie tatuażu

Obecnie panuje moda na wyróżnianie się z tłumu. Dawno minęły już czasy, kiedy wszyscy nosili podobne ubrania i wyznawali podobny styl. Dzisiaj stawia się na indywidualizm, nie tylko zresztą jeśli chodzi o ciuchy, które nosimy na co dzień. Wielu ludzi zawsze szło pod prąd, nie zwracając uwagi na panujące akurat trendy, i bardzo dobrze. Bo to, jak wyglądamy (nie tylko to, co na siebie zakładamy) może w bardzo jasny sposób zasygnalizować innym, jakim człowiekiem jesteśmy, jaki jest nasz charakter, jakie wartości sobą reprezentujemy.

Wszystko, bez wypowiedzenia choćby jednego słowa!

Nasz wizerunek, jak zatem widać, jest bardzo potężnym narzędziem, które już z daleka może dać innym ludziom pewien zarys tego, jaką osobą jesteśmy. Czy umiemy go jednak dobrze wykorzystać? Czy wyróżnianie się z tłumu zawsze popłaca? Czy powinniśmy coś zmienić w naszym obecnym wyglądzie? I czy zmiany, które chodzą nam po głowie, to aby na pewno dobry pomysł na podkreślenie naszej niebanalnej osobowości? Pytania można mnożyć w nieskończoność, jednak odpowiedzieć na nie musimy sobie sami, pozostając szczerymi i w zgodzie ze sobą.

Zdecydowanie można pokusić się o stwierdzenie, że nagłe, ekstremalne zmiany w naszym codziennym stylu będą wyraźnie zauważalne dla naszego otoczenia, jednak nie zawsze będą to zmiany na plus, akceptowane bez mrugnięcia okiem przez wszystkich. Oczywiście, jakiekolwiek zmiany są naszą osobistą decyzją, mimo to warto wcześniej porozmawiać o nich z bliskimi, być może z kolegami z pracy czy nawet szefem. Może się bowiem okazać, że nasz pomysł o przefarbowanie włosów na niebiesko okaże się niezbyt trafiony, zwłaszcza w miejscu pracy, jeśli wykonujemy ważne zadania lub mamy na co dzień kontakt z klientami.

zrobienie tatuażu

Dlatego też chrońmy się przed realizacją takich niefortunnych pomysłów zawczasu. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy możemy dokonać tak ekscentrycznej zmiany i nie będzie to w żaden sposób wpływało na nasze życie prywatne lub pracę. Jeśli dostaniemy zielone światło – droga wolna, bo czemu mielibyśmy nie wyrazić siebie niebanalną fryzurą, jeśli tego właśnie chcemy? Natomiast jeśli dostaniemy sugestie, mówiące o tym, by powstrzymać się przed takimi radykalnymi zmianami – być może warto ich posłuchać.

Podobnie, jak z kolorowymi włosami, rzecz ma się z tatuażami

Być może zrobiliśmy już rozeznanie, wiemy jaki jest najlepszy salon tatuażu w mieście, wiemy też ile kosztuje zrobienie tatuażu. Czy jednak jesteśmy absolutnie pewni, że właśnie tatuaż wyrazi najlepiej to, jaką osobą jesteśmy? I – przede wszystkim – czy tatuaże są dobrze postrzegane w naszej pracy, czy też niekoniecznie?

Powinniśmy zwrócić uwagę na wszystkie podobne czynniki, nawet jeśli zdecydowaliśmy się już i na sto procent chcemy posiadać na swoim ciele tatuaż. Zrobienie tatuażu jest o tyle prostsze, niż zafarbowanie włosów na kolory tęczy, że możemy go po prostu wykonać w miejscu niewidocznym dla ludzi na pierwszy rzut oka – na przykład na plecach lub brzuchu. Wówczas możemy śmiało rozważyć wykonanie takiej ozdoby na naszej skórze, nie pytając nikogo o zdanie.

mężczyzna

Lepiej jednak to uczynić, jeśli chcemy, aby nasz tatuaż zagościł na rękach lub szyi. To te partie ciała, które niemal przez cały czas mamy odsłonięte i mimo zmian w obyczajowości, tatuaże na nich nie są wciąż codziennością. Abstrahując jednak od spraw związanych z pracą i postrzeganiem naszej osoby przez ludzi z którymi współpracujemy, tatuaż to decyzja na całe życie. Nie da się go zmyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego nie możemy mieć w sobie nawet cienia wątpliwości co do jego wykonania!

Jeśli to tylko chwilowy zachwyt tatuażami znajomego pcha nas w kierunku studia tatuażu, to lepiej pomyśleć o zmywalnych tatuażach, lub w ogóle zrezygnować z ozdabiania nimi ciała, ale za to postawić na kolorowe ubrania, których wzory przypominać będą prawdziwe tatuaże.
Sposobów na wyrażenie siebie jest naprawdę mnóstwo, grunt zatem to znaleźć odpowiednie dla nas, które okażą się strzałem w dziesiątkę oraz których nie będziemy później żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here