Sardynia

Sardynia – wczasy to wspaniały kierunek turystyczny dla wszystkich fanów mniejszych oraz większych podróży. Ta niewielka włoska wyspa ma bowiem odwiedzającym ją turystom naprawdę wiele do zaoferowanie. Sardynia – wczasy tutaj pozwolą nam przeżyć mnóstwo niezapomnianych przeżyć, dostarczą emocji, wrażeń oraz wspaniałych wzruszeń.

Ponadto będąc w Sardynia – wczasy możemy bez trudu wybrać się na niezapomniany oraz pełen wrażeń rejs statkiem lub okrętem na cudowną i słoneczną Maltę, która jest niewielką wyspą oraz odrębnym suwerennym, posiadającym własną autonomię państwem należącym do grupy państw członkowskich w obrębie Unii Europejskiej.

Malta jest wyspą wielkości Krakowa, a Gozo to obszar swoją powierzchnią i terytorium przypominający Piotrków Trybunalski jednak w tak małym kraju mieści się cudowna oraz bardzo krwawa i okupiona cierpieniem mieszkańców oraz bohaterów zawiła historia. Ponadto na Malcie można zwiedzić niesamowite miejsca oraz zobaczyć wiele ciekawych atrakcji, na przykład wspaniały wybudowany na potrzeby filmu o przygodach niezwykłego oraz bardzo odważnego żeglarza papaja park rozrywki mieszczący się na terenie miejscowości Melieha, który stanowi niezwykłą atrakcję dla turystów w każdym wieku – zwłaszcza dzieci a także koniecznie wybierzmy się w rejs do Błękitnej Laguny gdzie kręcono kolejny światowej klasy oraz sławy film amerykańskiej produkcji pod tytułem Blue Lagun, czyli błękitna laguna.

Na Malcie możemy odwiedzić także mnóstwo wspaniałych kościołów, gdyż mieszkańcy tego kraju należą do niezwykle wierzących. Na terenie kraju jakim jest Malta znajduje się ponadto 365 Kościołów a więc jest ich tyle samo co dni w roku a więc można by rzec że bardzo wiele biorąc pod uwagę to jak niedużą wyspą jest słoneczna Malta. Jej mieszkańcy są niezwykle towarzyscy oraz przyjaźni i bardzo pozytywnie nastawieni do turystów. Językami urzędowymi są tutaj Maltański oraz angielski dlatego bez trudu będziemy mogli swobodnie się tutaj komunikować podczas naszego pobytu. W ten sposób podczas Sardynia – wycieczki zwiedzimy jeszcze jedną cudowną wyspę oraz kraj jaką jest MALTA.

Podczas naszego urlopu na Sardynia – wczasy na Maltę czy Gozo nie zapominajmy o tym aby nasze pieniądze zamienić na obowiązującą w tych krajach walutę euro. Zwykle w większości miejsc będziemy mogli zapłacić swoja standardową polską kartą płatniczą jednak maleńkie sklepiki z pamiątkami nie posiadają bardzo często terminala płatniczego i należy w nich okazać się tylko i wyłącznie gotówką. Na wyspie jaką jest Sardynia oraz na Malcie najlepiej nie pić tamtejszej wody z kranu oraz nie korzystać z niej przygotowując kawę bądź herbatę w hotelowym pokoju czy też apartamencie gdyż odbiega ona znacznie od standardów naszej polskiej wody i z tej prostej przyczyny istnieje ryzyko wystąpienia u nas po niej rewolucji żołądkowych takich jak biegunka oraz wymioty, które nie należy do najprzyjemniejszych w żadnych okolicznościach oraz warunkach a już tym bardziej nie będąc na Sardynia – wczasy gdzie są one radosnym czasem zabawy oraz wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here