Jak może wyglądać pomoc psychologiczna online i dlaczego będzie korzystna

Psycholog zazwyczaj zajmuje się bieżącymi problemami pacjenta, koncentrując na tym, jakie kryzysy dotykają go aktualnie. Z tego też powodu umawiając się z nim na konsultacje, na pewno nie chcemy czekać kilku miesięcy. Jego porada konieczna jest przecież natychmiast. Czy warto zatem skorzystać z porad online? Naszym zdaniem tak!

Porada online: tu i teraz

Oczekiwanie w kolejce dla nikogo nie jest miłe, a oczekiwanie w kolejce przez kilka miesięcy, zanim u specjalisty zwolni się miejsce, to jedna z najgorszych sytuacji dla osoby, która cierpi z powodu doświadczeń i wewnętrznych przeżyć. Jest po prostu niemożliwe, aby samodzielnie poradzić sobie ze wszystkim, dlatego warto zadbać o swój stan psychiczny, gdy tylko coś się w nim pogarsza.

Porada online wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby spotkać się ze specjalistą jak najszybciej. Zapewnia kontakt dokładnie wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujemy, na przykład w chwili kryzysu. W PsychoMedic nie będziesz musiał czekać na swoją kolej, bo miejsce dla ciebie zawsze się znajdzie, więc z pewnością otrzymasz pomoc dokładnie wtedy, kiedy naprawdę jej potrzebujesz.

Psycholog online nawet, jeśli jesteś poza krajem

Czy często wyjeżdżasz, a jednocześnie zdarza ci się, że problemy psychiczne pojawiają się nagle właśnie za granicą? Wówczas najpewniej nie masz wyboru, jak tylko czekać aż miną. Wcale jednak nie musi tak być.

Jeśli zdecydujesz się na porady online, z całą pewnością będziesz mógł porozmawiać z dowolnego miejsca na ziemi ze swoim psychologiem. W ten sposób nawet podczas wyjazdu za granicę, jeśli tylko doświadczysz kryzysu, będziesz mógł liczyć na skuteczne wsparcie w trudnych chwilach.

Czym zajmuje się psycholog?

Być może zastanawiasz się teraz, jakimi zagadnieniami dokładnie zajmuje się psycholog. Jego działania są przede wszystkim nakierowane na tu i teraz oraz na wsparcie w tych problemach, które nie wymagają głębokiej, długiej analizy wydarzeń z przeszłości. Jego obszary działania to przede wszystkim:

  • interwencje kryzysowe, czyli pomoc w chwili, w której w twoim życiu wydarzy się coś złego; może dotyczyć między innymi wydarzeń związanych z siłami natury (np. powódź) albo z nagłymi wydarzeniami życiowymi o innym podłożu (np. wypadek komunikacyjny);
  • kryzysy życiowe i codzienne problemy – to druga sytuacja, w której może wystąpić konieczność skonsultowania się z psychologiem; pomoże on uporać się ze wszystkim, co występuje na co dzień, a co jest zbyt przytłaczające,
  • porady psychologiczne i nowe spojrzenie na różne sytuacje. Warto pamiętać, że każdy z nas, będąc zaangażowanym emocjonalnie, ma trudności w dostrzeżeniu niektórych aspektów sytuacji. Osoba niezaangażowana i ze specjalistyczną wiedzą pomoże więc w tym, aby odkryć nowe kwestie i być może popatrzyć bardziej trzeźwo na wszystkie wydarzenia.

Jak zatem widzisz, psycholog online może być dla ciebie pomocny w wielu sytuacjach. Dodatkowo możesz mieć pewność, że uzyskiwane z jego pomocą rezultaty będą dokładnie tym, czego potrzebujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here