Wyprawka dla psa

Czy w twoim domu niedługo pojawi się pies? Jeśli tak, z całą pewnością zgromadziłeś już niezbędną wiedzę na jego temat i zaczynasz przygotowywać wyprawkę, która pozwoli ci na jego jak najlepsze przyjęcie. Być może wciąż jeszcze nie jesteś pewien, czy posiadasz wszystko, co będzie mu potrzebne. Z naszym krótkim wpisem z pewnością sprawdzisz, czy o niczym nie zapomniałeś.

Legowisko

Każdy piesek musi posiadać swoje legowisko, czyli miejsce przeznaczone do odpoczynku i snu. Dzięki temu będzie wiedział, dokąd może pójść, aby mieć zapewniony absolutny spokój – a przynajmniej tego powinieneś nauczyć wszystkich domowników.

Co więcej, to miejsce, w którym pies ma czuć się absolutnie bezpiecznie i komfortowo, dlatego powinieneś wybrać najlepsze posłanie, jakie uda ci się dopasować do swojego pupila. Dobierz je przede wszystkim do jego wielkości, ponieważ musi być takie, aby twój czworonóg mógł się na nim swobodnie zmieścić, wyciągając nawet na całą długość. Dodatkowo uwzględnij jego inne potrzeby, jak podpieranie główki czy też preferencje względem tego, jak gruba ma być poduszka.

Masz już jakiś pomysł, a może dopiero szukasz inspiracji? Z całą pewnością znajdziesz w ten sposób idealny rodzaj legowiska, jeśli tylko zajrzysz na stronę https://www.aquaelzoo.pl/16-legowiska-dla-psa.

Miski na wodę i jedzenie

Druga konieczna część zestawu dla psa to oczywiście wyposażenie na psie jedzenie. Niezależnie od tego, czy preferujesz mokrą, czy suchą karmę, albo też żywienie mieszane, powinieneś mieć tyle misek, aby pies miał zawsze dostęp do wody i w określonych porach dostęp do wydzielonej porcji jedzenia. Dzięki temu utrzymasz jego wagę na odpowiednim poziomie i zawsze będzie cieszył się świetną kondycją.

Wybierając miski, postaraj się sięgnąć po takie, które są stabilne i nie przesuwają się po posadzce. Dobrze sprawdzą się na przykład miski na gumowych podkładkach albo stojaczkach. Z całą pewnością ułatwią twojemu przyjacielowi jedzenie i nie będzie musiał gonić miski po całym domu.

Smycz, obroża i kaganiec

Spacery z psem to prawdziwa przyjemność, a długie wspólne wyprawy są cudowną przygodą i okazją do zacieśnienia więzi. Jednak nie będą możliwe, jeśli nie zaopatrzysz się w obrożę i smycz. Powinieneś przy tym dobrze dopasować je do rozmiaru psa, aby obroża nigdzie go nie uciskała, ale też, aby nie mógł jej zdjąć. Dodatkowo weź pod uwagę, że aby nauczyć pupila wykonywania komend i grzecznych spacerów, powinieneś zdecydować się na smycz o stałej długości. Będzie też bardziej bezpieczna dla twojego przyjaciela.

Warto przy tym wspomnieć również o kagańcu, bo choć możesz uważać go za zło konieczne, to jednak w niektórych miejscach jest wymagany. Dlatego, o ile planujesz jazdę komunikacją miejską ze swoim przyjacielem, pamiętaj, aby mu go założyć.

Zabawki

Każdy z nas lubi rozrywki, a pies nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Dlatego spróbuj już przed jego przyjęciem do domu znaleźć fajną zabawkę, przy której wspólnie spędzicie czas. Psu pozwoli łatwiej zapomnieć o stresie i nawiązać z tobą bliższe relacje, a ty sam będziesz miał okazję, aby go poznać i czegoś nauczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here