Czym jest metoda in vitro

Problem niepłodności w Polsce jest bardzo poważny, ponieważ dotyczy on ponad milion par. Często ostatnim miejscem, które daje im szansę na potomstwo, jest in vitro Kraków jest miastem, w którym funkcjonuje wiele specjalistycznych placówek, które się tym zajmują.

Na czym polega metoda in vitro?

Metoda in vitro polega na połączeniu żeńskich oraz męskich komórek rozrodczych. Następuje to oczywiście poza organizmem kobiety i jest to jedna z najpopularniejszych metod leczenia niepłodności. Klinika in vitro Kraków to miejsce, w którym można liczyć na profesjonalną pomoc i opiekę ekspertów. Warto pamiętać, że procedura zapłodnienia jest złożona aż z czterech faz. Po pierwsze komórki jajowe muszą być pobudzone do intensywnego wzrostu dzięki stymulacji hormonalnej. Następnym etapem jest pobranie już dojrzałych komórek jajowych, żeby potem przeprowadzić zapłodnienie pozaustrojowe. Ostatnim etapem jest przeniesienie zapłodnionej komórki jajowej do macicy pacjentki. Klinika leczenia niepłodności Kraków przeprowadza zabiegi już od wielu lat. Ogólnie można je w Polsce przeprowadzać od 1987 roku. Ustawa o leczeniu niepłodności reguluje wszelkie przepisy, które dotyczą takiej formy zapłodnienia. Warto mieć na uwadze, że jest zakaz zapłodnienia w ten sposób więcej niż 6 komórek rozrodczych.

Gdzie szukać dobrej kliniki?

Jednak takie okoliczności jak wskazania medyczne oraz wiek pacjentki mogą być dobrym uzasadnieniem dla zwiększenia limitu. Jest to rozwiązanie proponowane parom, u których wykryto problemy z naturalnym zajściem w ciążę. Najczęściej występują wtedy takie objawy jak: endometrioza, niemożność wywołania owulacji, niedrożność jajowodów oraz zaburzenia funkcjonowania jajników i zaburzenia hormonalne w menstruacyjnym cyklu. Przyczyną może być także niska jakość nasienia u mężczyzny lub niepłodność. Ze wszystkimi tymi problemami może pomóc klinika leczenia niepłodności Kraków to miejsce, w którym pracuje wiele doskonały specjalistów. Metoda in vitro wykorzystywana jest często w ostateczności, wtedy gdy para już od dłuższego czasu bezskutecznie stara się o dzieci. Klinika in vitro Kraków pomaga takim osobom spełnić ich marzenia. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, która w pełni wykluczy inne możliwości zajścia w ciążę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here