ile spalamy kalorii

Coraz więcej z nas chce żyć zdrowo i dobrze wyglądać. Jedną z podstawowych kwestii będzie tutaj oczywiście zdrowe odżywienie, ale warto pamiętać też o tym, że liczy się również to ile spalamy kalorii. Sport i aktywność fizyczna będą tutaj podstawą i idealnym dopełnieniem zdrowej diety. Na jaki sport najlepiej się zdecydować by szybko schudnąć i utrzymać formę? Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, ale bez większych problemów możemy znaleźć aktywność fizyczną idealną dla nas, która sprawi, że będziemy nie tylko dobrze wyglądać i wspaniale się czuć, ale i przyjemnie spędzać czas.

Od czego zacząć?

Na początek warto się zastanowić nad naszymi konkretnymi celami. Dla niektórych osób może być na przykład zrzucenie 10kg, a dla innych po prostu poprawa zdrowia i sylwetki. Gdy będziesz wiedzieć do czego dążysz, na pewno znacznie łatwiej będzie Ci zmierzyć efekty i sprawdzić, czy zmierzasz w dobrym kierunku. Dodatkowo pierwsze widoczne efekty Twoich ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety na pewno dadzą Ci dodatkową motywację, dzięki której będziesz w stanie osiągnąć jeszcze więcej niż przypuszczałeś.

Gdy nasz cel zostanie ustalony, warto zacząć się zastanawiać nad tym, jak skutecznie go osiągnąć. Jeśli na przykład Twoim celem jest wyrzeźbienie sylwetki, na pewno znacznie bardziej odpowiednia będzie dla Ciebie aktywność fizyczna na siłowni i ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem, które przyczyni się do zwiększenia masy mięśniowej. Jeżeli natomiast na początek chciałbyś pozbyć się dodatkowych kilogramów, podstawą będą tutaj ćwiczenia, które pozwolą na szybkie i skuteczne spalenie kalorii, takie jak na przykład bieganie czy jazda na rowerze.

na basenie

Warto też pamiętać o odpowiednich posiłkach. Osoba, która chce schudnąć będzie jadła dania niskokaloryczne, a taka, której zależy na mięśniach – powinna skupić się na dostarczeniu sobie odpowiedniej ilości białka, która wspomoże wzrost mięśni. W tym wypadku na pewno warto również sięgnąć po różnego rodzaju odżywki. Oczywiście należy to robić z zachowaniem zdrowego rozsądku, ponieważ ich nadmiar będzie dla nasz szkodliwy.

Czy to ile spalamy kalorii rzeczywiście ma kluczową wartość?

Jest to na pewno niezwykle istotna kwestia, ale warto pamiętać też o tym, że aktywność fizyczna powinna być dla nas przyjemnością. Musi też ona być odpowiednia dla naszego zdrowia – nawet jeżeli biegając spalilibyśmy więcej kalorii niż ćwicząc na siłowni, warto się zastanowić czy taki sport na pewno będzie dobry dla naszych kolan, szczególnie, jeżeli już wcześniej mieliśmy z nimi jakieś problemy.

Gdy już ustalimy podstawowe plany i ograniczania, warto zastanowić się nad tym, jaki sport będzie sprawiał nam przyjemność. Dla niektórych mogą to być na przykład sporty grupowe – takie jak siatkówka, koszykówka czy też piłka nożna. Plusem jest tutaj również to, że stajemy się częścią drużyny, zawieramy nowe znajomości i wzajemnie motywujemy się do osiągania celów. Jeśli jednak nie jest to coś, co by Ci odpowiadało, istnieje wiele dyscyplin i sportów, które możesz trenować samemu lub w parach.

sport

Jeśli w dzieciństwie uprawiałeś jakiś sport i sprawiał Ci dużo radości, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nadal tak będzie. Jeżeli zawsze lubiłeś grać w tenisa, być może warto zastanowić się nad powrotem do tej aktywności. Nie zaszkodzi też oczywiście spróbować czegoś nowego, ponieważ może okazać się, że nie odkryłeś jeszcze sportu idealnego dla siebie. Warto zastanowić się nad tym, co mogłoby Ci się podobać – dla jednych może to być bieganie, a dla innych pływanie czy szermierka.

Kopalnią wiedzy jeżeli chodzi o sport i aktywność fizyczną będzie oczywiście Internet. Jeżeli interesują nas konkretne liczby, bez większych problemów możemy dowiedzieć się ile spalamy kalorii przy półgodzinnym biegu czy po przejechaniu kilkunastu kilometrów na rowerze. Warto jednak pamiętać, że liczniki podają ogólną wartość i w naszym konkretnym przypadku może się okazać, że spalamy nieco mnie lub więcej kalorii, niż przypuszczaliśmy na początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here